Видавництво ВНТУ спеціалізується на виданні друкованих та електронних наукових монографій, наукових журналів, навчальної та методичної літератури, а також видає художню літературу та публіцистику місцевих авторів. 

Для перегляду та придбання виданих книжок перейдіть до каталогу, або оберіть одну з категорій видань з меню праворуч.

Нові видання

Обкладинка для Розвиток діалогічного мовлення на заняттях з української мови як іноземної Розвиток діалогічного мовлення на заняттях з української мови як іноземної
Ірина Євгеніївна Зозуля, Алла Сергіївна Стадній, Ольга Вікторівна Гриценко
Навчальний посібник, Вінниця : ВНТУ, 2025, 215 с. ISBN 978-966-641-974-6 (друк), ISBN 978-617-8163-49-5 (PDF).

       Матеріали навчального посібника допоможуть оволодіти діалогічним мовленням з основних соціально-побутових тем. Запропоновано завдання, розраховані на систематичне залучення іноземних студентів до активних форм спілкування, які сприятимуть розвиткові їхньої мовної й мовленнєвої компетентностей, подоланню комунікативних бар’єрів, засвоєнню правил мовленнєвого етикету. Дидактичні матеріали розроблено на допомогу викладачам-словесникам в освітній роботі зі слухачами підготовчих відділень та іноземними студентами основного етапу навчання різних спеціальностей як аудиторно, так і позааудиторно. Пропонований посібник іноземні студенти можуть також використовувати для самостійної роботи з метою розвитку діалогічного мовлення.

Обкладинка для Збірник тез доповідей IV Міжнародної науково-технічної конференції «Перспективи розвитку машинобудування та транспорту – 2025» Збірник тез доповідей IV Міжнародної науково-технічної конференції «Перспективи розвитку машинобудування та транспорту – 2025»
Леонід Клавдійович Поліщук, головний редактор
Збірник тез, Вінниця : ВНТУ, 2025, 664с., ISBN 978-966-641- 975-3 (друк), ISBN 978-617-8163- 51-8 (PDF)

      В тезах доповідей представлені сучасні наукові, технічні та інженерні досягнення провідних вчених України і зарубіжних країн в напрямку розвитку динаміки та міцності машин і споруд, теоретичних та прикладних задач обробки металів тиском і автотехнічних експертиз, галузі штучних імплантів в механічній біоінженерії, транспортних систем і технологій, матеріалознавства та довговічності матеріалів, покриттів та конструкцій, використання вібрацій в техніці та технологіях, технологій та систем автоматизації машинобудування, проблем проектування, виготовлення та експлуатації озброєння та військової техніки, інноваційних технологій в контексті підготовки фахівців технічних спеціальностей у воєнний та повоєнний час.

      Для наукових працівників, аспірантів, викладачів вищих навчальних закладів, інженерів та студентів.

Обкладинка для Інформаційні технології та комп’ютерна інженерія, № 1(22) - 2025 Інформаційні технології та комп’ютерна інженерія, № 1(22) - 2025
Олексій Дмитрович Азаров, головний редактор
Науковий журнал ВНТУ, Вінниця: ВНТУ, 2025, 135 с., ISSN 1999-9941, формат A4.

Міжнародний науково-технічний журнал «Інформаційні технології та комп’ютерна інженерія» є науковим фаховим виданням України (категорія Б), в якому можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора та кандидата технічних наук.  Журнал публікує статті, що містять нові теоретичні та практичні результати в галузях технічних та природничих наук. Публікуються також огляди сучасного стану розробки важливих наукових проблем, огляди наукових та науково-практичних конференцій. Журнал публікує статті англійською мовою.

Обкладинка для Оптико-електронні інформаційно-енергетичні технології, № 1(49), 2025 Оптико-електронні інформаційно-енергетичні технології, № 1(49), 2025
Сергій Володимирович Павлов, головний редактор
Науковий журнал ВНТУ, Вінниця: ВНТУ, 2025, 285 с., ISSN 1681-7893, формат A4

Міжнародний науково-технічний журнал “Оптико-електронні інформаційно-енергетичні технології” є науковим виданням, публікації в якому визнаються при захисті дисертаційних робіт з технічних наук. Журналу присвоєно категорію Б в галузі технічних наук. Журнал публікує статті, які містять нові теоретичні та практичні результати в галузях технічних, природничих та гуманітарних наук. Публікуються також огляди сучасного стану розробки важливих наукових проблем, огляди наукових та методичних конференцій.

В цьому номері журналу опубліковані статті, в яких досліджуються принципові концепції та структурування різних рівнів освіти з оптико-електронних інформаційно-енергетичних технологій; методи та системи оптико-електронної і цифрової обробки зображень та сигналів;  системи технічного зору і штучного інтелекту з обробкою та розпізнаванням зображень;  біомедичні оптико-електронні системи та прилади; оптичні та оптико-електронні сенсори і перетворювачі в системах керування та екологічного моніторингу; альтернативні наукові ідеї та гіпотези.

Обкладинка для V Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція «Математика та інформатика в науці й освіті: виклики сучасності», 1-2 травня 2025 року. V Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція «Математика та інформатика в науці й освіті: виклики сучасності», 1-2 травня 2025 року.
Мар'яна Михайлівна Ковтонюк, головний редактор
Збірник тез [Електронний ресурс], Вінниця : ВНТУ, 2025, (PDF, 187 с.). ISBN 978-617-8163-50-1

Збірник містить тези V Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції «Математика та інформатика в науці й освіті: виклики сучасності», яка відбулася 1-2 травня 2025 року на базі факультету математики, фізики і комп’ютерних наук Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Тези у збірнику згруповано за секціями, відповідно до тематичних напрямів: Секція А. Сучасні проблеми математики. Сучасні проблеми інформатики. Математичне та комп’ютерне моделювання; Секція Б. Формування освітнього середовища з математики та інформатики у закладах вищої освіти. Моніторинг якості освіти: засоби та технології. Сучасні комп’ютерні технології у викладанні математики та інформатики; Секція В. Методика навчання математики та інформатики в закладах середньої освіти.

Видання адресоване науковцям, викладачам, учителям, аспірантам, магістрантам, а також усім, хто цікавиться сучасними проблемами науки та освіти.

Обкладинка для Вісник Вінницького політехнічного інституту, № 2, 2025 Вісник Вінницького політехнічного інституту, № 2, 2025
Борис Іванович Мокін, головний редактор
Науковий журнал ВНТУ, Вінниця: ВНТУ, 2025, 198 с., ISSN 1997-9266, формат A4

Журнал «Вісник Вінницького політехнічного інституту» є виданням, яке входить до Переліку наукових фахових видань України у галузі технічних наук (категорія Б). 

Журнал входить у міжнародні наукометричні бази Index Copernicus International та Google Scholar і реферується в Українському реферативному журналі «Джерело». 

Журнал публікує статті, які містять нові теоретичні та практичні результати в галузях технічних, економічних, природничих та гуманітарних наук, огляди сучасного стану розроб­ки важливих наукових проблем, огляди наукових та методичних конференцій, які відбулися у ВНТУ

У цьому номері журналу представлені статті з автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки; будівництва; екології та екологічної безпеки; енергетики, електротехніки та електромеханіки; інформаційних технологій та комп'ютерної техніки; машинобудування та транспорту; радіоелектроніки та радіоелектронного апаратобудування.

Обкладинка для Системний аналіз стану та перспектив відновлення і розвитку зруйнованої війною енергетики України. Системний аналіз стану та перспектив відновлення і розвитку зруйнованої війною енергетики України.
Борис Іванович Мокін, Олександр Борисович Мокін, Дмитро Олександрович Шалагай
Монографія [Електронний ресурс], Вінниця : ВНТУ, 2025, 103 с. ISBN 978- 966-641-973-9 (друк), ISBN 978-617-8163-45-7 (PDF).

В монографії представлені результати системного дослідження стану та перспектив відновлення і розвитку зруйнованої війною енергетики України. 

Розрахована на інженерів, науковців та студентів закладів вищої освіти, які спеціалізуються в галузі електроенергетики і застосовують в процесі дослі-дження та розв’язання практичних задач методологію системного аналізу

Обкладинка для Матеріали LIV науково-технічної конференції підрозділів Вінницького національного технічного університету (НТКП ВНТУ–2025) Матеріали LIV науково-технічної конференції підрозділів Вінницького національного технічного університету (НТКП ВНТУ–2025)
Ірина Юріївна Єпіфанова, відповідальний за випуск
Збірник доповідей [Електронний ресурс]. – Вінниця : ВНТУ, 2025. – (PDF, 3297 с.) ISBN 978-617-8132-48-8

Збірник містить тексти доповідей LIV Всеукраїнської науково-технічної конференції професорсько-викладацького складу, науковців, аспірантів та студентів Вінницького національного технічного університету з участю працівників підприємств м. Вінниці та Вінницької області з загально-інженерних, технічних, гуманітарних та фундаментальних наук.


НТКП ВНТУ проводиться у вигляді конференцій факультетів та конференції Інституту Конфуція ВНТУ. Кожна конференція має власну тематику, оргкомітет, строки проведення пленарних та секційних засідань, та складається з однієї або кількох секцій.