Видавництво ВНТУ спеціалізується на виданні друкованих та електронних наукових монографій, наукових журналів, навчальної та методичної літератури, а також видає художню літературу та публіцистику місцевих авторів.
Для перегляду та придбання виданих книжок перейдіть до каталогу, або оберіть одну з категорій видань з меню праворуч.
Нові видання
Sententiae це історико-філософський журнал відкритого доступу, який індексується в SCOPUS з 2015 р. Наша мета – сприяти розвиткові найширшого спектру сучасних дослідницьких підходів, активному їх упровадженню в практику та утвердженню високих стандартів університетського викладання філософських дисциплін на основі досягнень сучасної історії філософії.
У черговому номері опубліковано статті з історії філософії: Корінна Шуберт «Навчатися в митців» – Фридрих Ніцше про мистецтво жити; Пабло Кінтанія Походження і розвиток перуанської філософії; та статті в роздіді Дискусії: Сергій Пролеєв Традиція в контексті філософської справи; Олег Хома Редукціонізм, нейронаука і Декартова метафізика; У розділі Архіви представлена публікація Лариса Довга, Оксана Суховій «Три дні й три ночі від того дня минуло»: проповідь Варлаама Ясинського на Воскресіння Христове; а також статті Володимира Пилиповича та Рєната Швеця. Велика та різноманітна підбірка рецензій та оглядів нових видань. Наукове життя представлено статтями: Тамара Ящук, Всеволод Хома «Конвергенція» істмату 1970–1980-х в Україні: шлях до соціальної, політичної чи моральної філософії?; Влада Давіденко Освіта для розвитку громад.
В матеріалах конференції висвітлено доповіді вітчизняних та іноземних науковців, які розглянуто на VІІІ Міжнародній науково-практичній конференції 6-7 березня 2025 року в м. Вінниця.
У монографії проведено аналіз сучасних досягнень у галузі побудови запам'ятовуючих пристроїв. Розроблені математичні моделі запам'ятовуючих елементів на базі халькогенідних склоподібних напівпровідників і проведені результати досліджень залежності часу перемикання комірки від геометричних розмірів плівки напівпровідника та напруги на зразку. Розроблені структури радіаційностійких запам'ятовуючих пристроїв на базі XCH. Проведено оцінювання радіаційної стійкості запам'ятовуючих пристроїв. Монографія розрахована на наукових та інженерно-технічних працівників, які займаються розробленням і проектуванням інтегральних мікросхем, стійких до дії зовнішніх впливів.
Журнал «Вісник Вінницького політехнічного інституту» є виданням, яке входить до Переліку наукових фахових видань України у галузі технічних наук (категорія Б). Журнал входить у міжнародні наукометричні бази Index Copernicus International та Google Scholar і реферується в Українському реферативному журналі «Джерело». Журнал публікує статті, які містять нові теоретичні та практичні результати в галузях технічних, економічних, природничих та гуманітарних наук, огляди сучасного стану розробки важливих наукових проблем, огляди наукових та методичних конференцій, які відбулися у ВНТУ
У цьому номері журналу представлені статті з автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки; будівництва; екології та екологічної безпеки; енергетики, електротехніки та електромеханіки; інформаційних технологій та комп'ютерної техніки; машинобудування та транспорту; радіоелектроніки та радіоелектронного апаратобудування.
В монографії розглядаються особливості розв’язання важливого науково-прикладного завдання підвищення ефективності декарбонізації урбанізованих територій за рахунок використання удосконалених методів впровадження природоохоронних технологій на об'єктах соціальної інфраструктури, що передбачають підвищення раціональності використання інвестиційних ресурсів.
Журнал «Вісник Вінницького політехнічного інституту» є виданням, яке входить до Переліку наукових фахових видань України у галузі технічних наук (категорія Б).
Журнал входить у міжнародні наукометричні бази Index Copernicus International та Google Scholar і реферується в Українському реферативному журналі «Джерело».
Журнал публікує статті, які містять нові теоретичні та практичні результати в галузях технічних, економічних, природничих та гуманітарних наук, огляди сучасного стану розробки важливих наукових проблем, огляди наукових та методичних конференцій, які відбулися у ВНТУ
У цьому номері журналу представлені статті з інформаційних технологій та комп'ютерної техніки; екології та екологічної безпеки; машинобудування та транспорту; енергетики, електротехніки та електромеханіки; радіоелектроніки та радіоелектронного апаратобудування; автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки. Цей номер також містить перелік статей журналу «Вісник вінницького політехнічного інституту» за 2024 рік.
Покажчик містить матеріали про науково-педагогічну діяльність та бібліографію праць доктора технічних наук, професора кафедри комп’ютерних систем управління Вінницького національного технічного університету, заслуженого діяча науки і техніки України, відмінника освіти України, академіка Академії наук прикладної радіоелектроніки, Senior Member міжнародного наукового товариства IEEE.
Для студентів закладів вищої освіти, аспірантів, докторантів, науковців, істориків науки та працівників наукових бібліотек.
В цьому номері журналу опубліковані статті з інформаційних технологій та теорії кодування, комп’ютерних систем та компонентів, математичного моделювання та обчислювальних методів, біологічних та медичних приладів і систем.
В роботі з позицій механіки дисперсного пружно-пластичного середовища описано уявлення про особливості деформування фундаментних конструкцій під впливом навантажень. Прикладання числового МГЕ до розв’язків практичних задач геомеханіки, процесу осідання основ та допустимих навантажень на них обґрунтовано теоретичними викладками, підкріплено та проілюстровано даними числового розрахунку, що полегшує розуміння та практичне прикладання теорії.
Монографія розрахована на студентів спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія», спеціалістів та наукових працівників, що працюють в області числових розрахунків фундаментних конструкцій та їх реконструкції.
В монографії розглянуті впливи несиметрії напруг на роботу батарей статичних конденсаторів, що використовуються для компенсації реактивних навантажень, та наведені обґрунтування необхідності їх врахування на практиці. Запропоновано ряд математичних моделей оптимального керування реактивним навантаженням, які враховують несиметрію напруг. Ефективність впровадження на практиці виконаних розробок досліджена шляхом комп’ютерного моделювання. Книга розрахована на науковців, аспірантів та інженерів, які займаються питаннями компенсації реактивної потужності.
Журнал «Вісник Вінницького політехнічного інституту» є виданням, яке входить до Переліку наукових фахових видань України у галузі технічних наук (категорія Б).
Журнал входить у міжнародні наукометричні бази Index Copernicus International та Google Scholar і реферується в Українському реферативному журналі «Джерело».
Журнал публікує статті, які містять нові теоретичні та практичні результати в галузях технічних, економічних, природничих та гуманітарних наук, огляди сучасного стану розробки важливих наукових проблем, огляди наукових та методичних конференцій, які відбулися у ВНТУ
У цьому номері журналу представлені статті з інформаційних технологій та комп'ютерної техніки; машинобудування та транспорту; енергетики, електротехніки та електромеханіки; застосування результатів досліджень; радіоелектроніки та радіоелектронного апаратобудування; екології та екологічної безпеки; автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки.