Видавництво ВНТУ спеціалізується на виданні друкованих та електронних наукових монографій, наукових журналів, навчальної та методичної літератури, а також видає художню літературу та публіцистику місцевих авторів. 

Для перегляду та придбання виданих книжок перейдіть до каталогу, або оберіть одну з категорій видань з меню праворуч.

Нові видання

Обкладинка для SENTENTIAE, Том XLІІІ, № 2, 2024 SENTENTIAE, Том XLІІІ, № 2, 2024
Олег Ігорович Хома, головний редактор
Науковий філософський журнал ВНТУ, Вінниця: ВНТУ, 2024, 252 с., ISSN 2075-6461, формат 17x24 см

Sententiae це історико-філософський журнал відкритого доступу, який індексується в SCOPUS з 2015 р. Наша мета – сприяти розвиткові найширшого спектру сучасних дослідницьких підходів, активному їх упровадженню в практику та утвердженню високих стандартів університетського викладання філософських дисциплін на основі досягнень сучасної історії філософії. 

У черговому номері  опубліковано статті: Віктор Козловський До 300-річчя Імануеля Канта; Іван Іващенко Сила і безсилля третьої «Критики» Канта: Міркування про український переклад; Олег Хома Традиція і поліглосія(розділ ДИСКУСІЇ); Велика та різноманітна підбірка рецензій та оглядів нових видань (Віталій Туренко, Влада Давіденко, Анатолій Теклюк, Ірина Головашенко, Ельвіра Чухрай). В розділі  НАУКОВЕ ЖИТТЯ продовжено публікацію Леонід Фінберг, Ренат Швець, Софія Бриль Я мав щастя спілкуватися з велетнями духу. Ч. ІІ; а також розміщено статті Уляна Головач, Олександр Іванюта Переклад як симпозіон; Маркус Вілашек Примат практики та ціль світового мирного порядку у філософії Канта.

Обкладинка для Інтелектуалізована система оцінювання динамічних змін біомедичних зображень Інтелектуалізована система оцінювання динамічних змін біомедичних зображень
Наталя Петрівна Бабюк, Сергій Володимирович Павлов, Петро Федорович Колісник, Оркен Жумажанович Мамирбаєв, Жанар Жубандиківна Ажибєкова
Монографія [Електронний ресурс], Вінниця: ВНТУ, 2024, 134 с. ISBN 978-966-641-963-0 (друк), ISBN 978-617-8163-18-1(PDF)

Монографію присвячено подальшому розвитку систем для оцінювання динамічних змін шляхом аналізу біомедичних зображень, що дозволяє автоматизувати етапи діагностики і здійснювати кількісний моніторинг патологічних змін судин. На основі розроблених теоретичних положень реалізовано систему для оцінювання динамічних змін біомедичних зображень очного дна.

Сформульовано рекомендації щодо створення системи для оцінювання динамічних змін біомедичних зображень на прикладі визначення стану мікроциркуляції крові в судинах очного дна, показники якої дозволяють оцінювати адекватність дій щодо аналізу цифрових біомедичних зображень очного дна.

Розрахована на науковців, аспірантів, студентів спеціальностей «Лазерна та оптоелектронна техніка» та «Біомедична інженерія».

Обкладинка для Віктор Вікторович Біліченко : біобібліографічний покажчик до 65-річчя з дня народження. Віктор Вікторович Біліченко : біобібліографічний покажчик до 65-річчя з дня народження.
О. М. Немчук, укладач, К. В. Дєдова, укладач
Вінниця : ВНТУ, 2024, 124 с. : іл., (Серія «Вчені нашого університету», вип. 30), ISBN 978-966-641-962-3.

Покажчик містить матеріали про науково-педагогічну діяльність та бібліографію праць доктора технічних наук, професора, ректора Вінницького національного технічного університету, заслуженого діяча науки і техніки України, відмінника освіти України, академіка Транспортної академії України, члена Національної спілки журналістів України Віктора Вікторовича Біліченка. 

Для студентів закладів вищої освіти, аспірантів, докторантів, науковців, істориків науки та працівників наукових бібліотек.

Обкладинка для Оптико-електронні інформаційно-енергетичні технології, № 1(47), 2024 Оптико-електронні інформаційно-енергетичні технології, № 1(47), 2024
Сергій Володимирович Павлов, головний редактор
Науковий журнал ВНТУ, Вінниця: ВНТУ, 2024, 260 с., ISSN 1681-7893, формат A4

Міжнародний науково-технічний журнал “Оптико-електронні інформаційно-енергетичні технології” є науковим виданням, публікації в якому визнаються при захисті дисертаційних робіт з технічних наук. Журналу присвоєно категорію Б в галузі технічних наук. Журнал публікує статті, які містять нові теоретичні та практичні результати в галузях технічних, природничих та гуманітарних наук. Публікуються також огляди сучасного стану розробки важливих наукових проблем, огляди наукових та методичних конференцій.

В цьому номері журналу опубліковані статті, в яких досліджуються принципові концепції та структурування різних рівнів освіти з оптико-електронних інформаційно-енергетичних технологій; методи та системи оптико-електронної і цифрової обробки зображень та сигналів;  системи технічного зору і штучного інтелекту з обробкою та розпізнаванням зображень;  біомедичні оптико-електронні системи та прилади; оптико-електронні пристрої та компоненти в лазерних і енергетичних технологіях; волоконно-оптичні технології в інформаційних (internet, intranet тощо) та енергетичних мереж.

Обкладинка для Вісник машинобудування та транспорту №1(19) 2024 Вісник машинобудування та транспорту №1(19) 2024
Андрій Павлович Поляков, головний редактор
Науковий журнал ВНТУ, Вінниця: ВНТУ, 2024, 176 с., ISSN 2415-3486, формат A4

Журнал «Вісник машинобудування та транспорту» є виданням, яке входить до Переліку наукових фахових видань України у галузі технічних наук (категорія Б). Журнал «Вісник машинобудування та транспорту» входить до міжнародної  наукометричної бази Index Copernicus та Google Scholar. 

Журнал публікує статті, які містять нові теоретичні та практичні результати, за такими науковими напрямками: Транспорт та транспортні технології; Сучасні технології в машинобудуванні, зварювання та споріднені процеси і технології, нанотехнології; Механотроніка. Гідравлічні та пневматичні приводи різного технологічного призначення, вібраційні та віброударні машини та технології; Надійність і довговічність механізмів і машин, деталі та міцність утримуючих металоконструкцій підйомних транспортних машин; Безпека експлуатації машин та механізмів; Розвиток та сучасні вимоги до зразків озброєння та військової техніки; Сучасне обладнання і прогресивні технології виробництва озброєння та військової техніки; Експлуатація, технічне обслуговування та поточний ремонт озброєння та військової техніки; Актуальні питання психологічної підтримки військовослужбовців.

Обкладинка для Віра Андріївна Петрук : біобібліографічний покажчик до 70-річчя з дня народження Віра Андріївна Петрук : біобібліографічний покажчик до 70-річчя з дня народження
О. М. Немчук, укладач
Вінниця : ВНТУ, 2024, 64 с. : іл., (Серія «Вчені нашого університету», вип. 29), ISBN 978-966-641-960-9

Покажчик містить матеріали про науково-педагогічну діяльність та бібліографію праць доктора педагогічних наук, професора кафедри вищої математики Вінницького національного технічного університету, відмінника освіти України, заслуженого працівника освіти, академіка Академії наук прикладної радіоелектроніки Віри Андріївни Петрук.
Видання розраховане для студентів закладів вищої освіти, аспірантів, докторантів, науковців, істориків науки та працівників наукових бібліотек.

Обкладинка для Леонід Клавдійович Поліщук : біобібліографічний покажчик до 70-річчя з дня народження Леонід Клавдійович Поліщук : біобібліографічний покажчик до 70-річчя з дня народження
К. В. Дєдова, укладач
Вінниця : ВНТУ, 2024, 96 с. : іл., (Серія «Вчені нашого університету», вип. 28), ISBN 978-966-641-961-6

Покажчик містить матеріали про науково-педагогічну діяльність та бібліографію праць доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри галузевого машинобудування Вінницького національного технічного університету, відмінника освіти, академіка Підйомно-транспортної академії наук України Леоніда Клавдійовича Поліщука.
Для студентів закладів вищої освіти, аспірантів, докторантів, науковців, істориків науки та працівників наукових бібліотек.

Обкладинка для Методи та засоби формування графічних примітивів на гексагональному растрі Методи та засоби формування графічних примітивів на гексагональному растрі
Олександр Васильович Мельник, Олександр Никифорович Романюк
Монографія [Електронний ресурс], Вінниця: ВНТУ, 2024, ISBN 978-617-8163-17-4 (PDF, 144 c.)

Монографія присвячена питанням розробки і дослідження ефективних методів і засобів формування графічних примітивів на гексагональному растрі. Запропоновано метод кругової інтерполяції на гексагональному растрі, отримано співвідношення для визначення типів крокових переміщень для еліпсів і кіл залежно від ділянки формування крокової траєкторії, що спрощує методи формування примітивів за рахунок влучення надлишкових обчислень. На ос-нові отриманих теоретичних положень запропоновано алгоритми та розроблено апаратні і програмні засоби формування графічних примітивів на гексагональному растрі для комп’ютерних систем візуалізації зображень.
Розрахована на інженерів-спеціалістів, науковців інженерно-техніч-ного спрямування, магістрів та аспірантів технічних вузів.

Обкладинка для Високолінійні системи цифрової реєстрації сигналів Високолінійні системи цифрової реєстрації сигналів
Олексій Дмитрович Азаров, Сергій Віталійович Богомолов, Максим Романович Обертюх, Анна Сергіївна Фігас
Монографія, Вінниця : ВНТУ, 2024, 124 с. ISBN 978-966-641-959-3 (друк), ISBN 978-617-8163-16-7 (PDF)

У монографії розглянуто питання підвищення лінійності характеристики відтворення в системах цифрової реєстрації аналогових сигналів на базі АЦП і ЦАП із ваговою надлишковістю. Наведено дослідження наявних методів реєстрації сигналів і вузлів цих систем, а також вивчається можливість поліпшення лінійності за допомогою запропонованих нових методів.

Книга розрахована на науковців, аспірантів та інженерів, які займаються розробкою високолінійних систем цифрової реєстрації сигналів.

Обкладинка для Вісник Вінницького політехнічного інституту, № 3, 2024 Вісник Вінницького політехнічного інституту, № 3, 2024
Борис Іванович Мокін, головний редактор
Науковий журнал ВНТУ, Вінниця: ВНТУ, 2024, 140 с., ISSN 1997-9266, формат A4

Журнал «Вісник Вінницького політехнічного інституту» є виданням, яке входить до Переліку наукових фахових видань України у галузі технічних наук (категорія Б). 

Журнал входить у міжнародні наукометричні бази Index Copernicus International та Google Scholar і реферується в Українському реферативному журналі «Джерело». 

Журнал публікує статті, які містять нові теоретичні та практичні результати в галузях технічних, економічних, природничих та гуманітарних наук, огляди сучасного стану розроб­ки важливих наукових проблем, огляди наукових та методичних конференцій, які відбулися у ВНТУ

У цьому номері журналу представлені статті з інформаційних технологій та комп'ютерної техніки; машинобудування та транспорту; енергетики, електротехніки та електромеханіки; застосування результатів досліджень; радіоелектроніки та радіоелектронного апаратобудування; екології та екологічної безпеки; автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки.